AKTUALITY Z KNIHOVNY

Knihovna odměnila nejpilnější čtenáře a nejlepší řešitelé interaktivních soutěží

Knihovna ocenila nejpilnější čtenáře. Ti, kteří ovládají takzvané rychločtení, zvládnou v průměru více jak dva tituly denně.

Mezi ně patří Jaroslava Bučková a Stanislava Hloušková. Paní Stanislava si v roce 2018 půjčila v dospělém oddělení 550 knižních svazků, Jaroslava Bučková 861.

V bývalém studijním oddělení pobývala nejčastěji Olina Dudášová – na jejím kontě je 354 titulů.

Nejpilnější čtenáře ocenila také dětská oddělení, a to jak v Novém Bohumíně, tak na pobočce ve Skřečoni. A cenu si odnesla taky nejaktivnější rodina – rodina Mrázkova.

Knihovna není jen o půjčování knih. Mladé čtenáře motivuje interaktivními soutěžemi a sázka na tuhle kartu dětskému oddělení KáTrojky vychází. Adéla Mrázková a Klára Bialková zvítězily v celoroční soutěži nazvané Detektiv. Pátraly, do které knížky patří vybraný kousek textu a kdo je jejím autorem.

Populární je taky soutěž nazvaná Lovci perel – spojená s otázkami ke knížkám. Hlavní cenou je tablet. Tentokrát knihovna udělila za celoroční snažení rovnou dva. Adéla Mrázková z Nového Bohumína a Karolína Tataruchová ze Skřečoně nasbíraly stejný počet bodů.

Více fotek ze setkání najdete zde.

(Text: Lukáš Kania)

Gratulujeme vítězům a všem příznivcům moc děkujeme!


Zvětšit Zvětšit Zvětšit Zvětšit Zvětšit Zvětšit Zvětšit

Zpět

Aktuality

Kulturní měsíčník   Kudyznudy.cz - tipy na výlet   Město Bohumín   Bospor Bohumín
Vygenerováno za 0.01 sekund