Stezky poznání Ezo-Festival (Kultura)

 So 4.11.2017, 9:00
 Foyer a kino K3 Bohumín

Sobota 4.11.2017 od 9 hod., foyer a kino K3 Bohumín, vstupné 50 Kč, permanentní vstupenka 190 Kč.

PROGRAM

9.15 Ayurvéda a strava - manželé Palečkovi

11.00 Kontakt - praktická dílna her, kontaktní improvizace (workshop) - Vladimíra Šubertová

12.00 Pohled za obzor ... Pjér La Šéz

14.30 Šamani Amazonie - aneb po stopách Ayahuasky - Roman Odevzdaný

16.00 Su Jok - recept na zdraví - Olga Sivková

 

Ayuvédský bufet, čajovna, etno oděvy z Peru, svíce, minerály, knihy, šperky, ezo pomůcky.

 

Manželé Palečkovi -  Strava dle Ayurvedy

Nejprve vysvětlí význam a základní principy Ayurvedy a tři dóši. Hlavně se zaměří na základní principy stravování dle Ayurvedy. Vysvětlí šest druhů chutí, vyvážené stravování, jak nás ovlivňuje kvalita jídla, jak sestavovat denní a nedělní menu. Povypráví o významu ghí  a jak si ho můžeme připravit doma. Dále se budou věnovat stravě dle jednotlivých ročních období, kde se zaměří na přizpůsobení stravy na podzim a v zimě. Jak zvládnout přechod z léta do zimy ve zdraví a také jak se můžeme stravovat o Vánocích bez následků na našem zdraví.

 

Vladimíra Šubertová - Kontakt - praktická dílna her, kontaktní improvizace (workshop)

Kontaktní specialista. 
Ve své terapeutické i lektorské praxi integruje práci s tělem a myslí jako celkem, jejich vzájemnou propojenost.
Zaměřuje se na uvědomělý KONTAKT - verbální i neverbální - jeho léčivou sílu.

Trénuje koncentraci a pozornost v procesu myslet a konat autonomně. 
Objevovat mistrovství prožívání svého Teď.
Podporuje mentální i fyzickou PRUŽNOST jako nástroj v užívání života.
Celoživotně studuje i různé alternativní, šamanské, sebeobjevující, svěží techniky nejrůznějšího druhu, které posouvají pohodlné a stereotypní hranice prožívání a užívání sebe samého a rozšiřují tak vědomí.... jeho pružnost a koncentraci. Autenticitu. Možnosti volby.

 

Pjér la Šéz – Beseda na téma: Pohled za obzor, nebo tak něco.

Pjér la Šé'z - provozuje soukromou psychoterapeutickou praxi, ve které doprovází své klienty na jejich cestě při hledání a realizaci osobní svobody. Dlouhodobě spolupracuje s Jaroslavem Duškem v divadla Vizita a v představeních Čtyři dohody a Pátá dohoda. S Ivetou Duškovou a Petrou Bílkovou účinkuje v představení Škola Malého stromu. V hudební oblasti působí ve znovu obnovené bigbítové kapele Rakousko-Uhersko. Vydal zatím tři publikace - psychologickou studii Indián - zpráva o archetypu, hlubinný román o hledání sebe sama Den svatého Ignora a novelu ve stylu realistického vizionářství Cesta. K vydání připravuje hlubinnou studii Psychologie souhlasu. Zajímají jej především otázky možností lidského bytí v tomto světě.

 

Roman Odevzdaný - Šamani Amazonie a síla Ayahuasky

Roman Odevzdaný do Peru jezdí od roku 2008 a poslední dobou v této lokalitě tráví většinu času. Momentálně v rámci jeho společnosti Inkamarket s.r.o. provází lidi, kteří se rozhodli vydat se touto cestou za sebepoznáním. Cestuje po Peru, Bolívii, Argentině a další země Jižní Ameriky.

Cílem jedo cest je návštěva Amazonie a práce s ověřenými šamany v džungli. Učím se pochopit šamanismus a jak se stát sám sobě nejlepším šamanem, guruem. Většinou pracuje se čtyřmi až pěti šamany na jejich území s každým zvlášť, protože každý šaman se zaměřuje na něco jiného. Některý z nich se zaměřuje na léčení nemocí fyzického těla a některý zase pracuje více na spirituální úrovni a tím napomáhá rozšiřování mimosmyslového vnímání. Během cesty se lidé intenzivně detoxikují, naučí se šamanské techniky spojené s hlubším sebepoznáním a seznámí se s léčivými bylinami Amazonie. Cestu také může člověk využít k započetí odvykací kůry kouření, pití alkoholu i jiné civilizační závislosti. Anebo i k hlubšímu pochopení a propojení s přírodou.

 

Olga Sivková - Su Jok - Recept na zdraví

Recept na zdraví - terapii Su Jok, objevil jihokorejský vědec profesor Park Jae Woo nejen jako léčebnou metodu, ale i jako způsob poznání základních životních zákonů. Vytváří spojení mezi klasickou západní medicínu a poznatky, jež nashromáždila medicína Východu od nejstarších dob.

Princip metody Su Jok, je jednoduchý. Metoda je nenáročná, dostupná, ale dosahuje překvapivě silného a rychlého účinku. Terapie vychází z mikrosystémů těla, kdy ruka je nejpodobnější lidskému tělu. S trochou snahy a odhodlání se ji může naučit kdokoli, kdo chce pomoci nejen sobě, ale i blízkým.

Olga Sivková , místopředseda Asociace SU JOK ČR, a člen Mezinárodní asociace Su Jok v Anglii. Zabývá se terapií SU JOK od r. 1997. Spolupracuje s MUDr. Viktorií Biljakovou, Csc. Absolvovala semináře zakladatele terapie Park Jae Woo. Je držitelkou mnoha certifikátů platných pro léčbu a vyučování , držitelkou mezinárodního certifikátu trenéra pohybových cvičení Su Jok. Přednáší, vede cvičení, organizuje semináře a propaguje metodu v ČR.

 50 Kč, 190 Kč
Soubory ke stažení:


Zpět


Po Út St Čt So Ne
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Překlad / jazyky:

Aktuality

Kulturní měsíčník   Kudyznudy.cz - tipy na výlet   Město Bohumín   Bospor Bohumín
Vygenerováno za 0.04 sekund