BOBAN alias BOhumínské BAvidélko převážně Nedělní

KDO JSME

Amatérské divadlo BOBAN alias BOhumínské BAvidélko převážně Nedělní, protože hrajeme převážně v neděle ( alias také BOhumínská BANda) vzniklo v r. 2007 při kulturní organizaci K3 Bohumín, která nás stále zaštiťuje a pod jejíž hlavičkou hrajeme už 6 let pro radost a pobavení sebe i druhých.

První schůzka bohumínského ochotnického divadla

 

NÁŠ DIVADELNÍ REPERTOÁR

Naším prvotním divadelním počinem bylo v r. 2007 pohádkové pásmo "Z pohádky do pohádky". V roce 2008 následovalo "Fimfárum" - divadelní hra se zpěvy na motivy pohádky Jana Wericha, o rok později zmodernizovaná hudební pohádka Václava Říhy "Dvě Maryčky aneb Tajemství jedné noci" a v roce 2010 jsme od pohádek přešli ke klasickému divadlu a nastudovali hru Jaroslava Foglara a Vlastimila Pešky "Rychlé šípy aneb kam se poděli gentlemani" opět doplněnou o četné hudební pasáže, neboť součástí našeho souboru je i malé hudební těleso.

Po těchto divadelních prvotinách nás zlákal muzikálový žánr a chtěli jsme si vyzkoušet hudební divadlo, kde by přímo na jevišti herci zpívali doprovázení živou hudbou a tak jsme si na doporučení vybrali divadelní hru se zpěvy "Nejkrásnější válka" z pera známého humoristy Vladimíra Renčína, textařky Hanky Čihákové a hudebníka Jindřicha Brabce na téma starořecké Aristofanovy Lysistráty, kterak ženské odhodlání, jednota, láska a ženské zbraně přesvědčily muže, aby jednou provždy zanechali válek a zůstali doma a žili poklidným rodinným životem v lásce a míru.

 

V současné době hrajeme muzikálovou hru ze života mladých 80. let od Lubomíra Všetečky a Františka Zacharníka: "Jak to udělat, aby nezůstaly hezký Holky na ocet". Premiéru měla hra 9.6.2013 v Bohumíně na naší domovské scéně a do dnešního dne jsme odehráli 3 reprízy - z toho 2 pro velký zájem diváků opětně v Bohumíně a přilehlé části Záblatí a 1x v kulturním domě v Paskově před vánoci. V současné době začínáme nacvičovat volně upravenou kompilaci několika Moliérových her z pera Vlastimila Pešky : "Paroháči" z prostředí renesanční Itálie s podtextem , že obyčejný člověk svůj život žije a politici se hádají...

 

V současnosti čítá náš soubor celkem 28 aktivních členů a většina divadelních scénářů je tudíž upravována pro potřeby větší divadelní společnosti tak, aby si všichni mohli zahrát - dopisujeme postavy, dialogy, písničky a upravujeme si hudební aranžmá tak, aby nám celková atmosféra divadelní hry "padla na míru".

 

FOTOGALERIE

Z POHÁDKY DO POHÁDKY - přípravy

Z POHÁDKY DO POHÁDKY - premiéra

FIMFÁRUM - zkoušky

FIMFÁRUM - premiéra

DVĚ MARYČKY - premiéra

Zpět


Aplikace K3 Bohumín

Mobilní aplikace K3 Bohumín je skvělým pomocníkem pro snadnou a rychlou orientaci nabídky kulturních a společenských akcí v K3. Najdete v ní kompletní kulturní seznam, aktuální program kina, který je také členěn do kategorie "děti" a "senioři". Dále se dovíte jaké jsou horké novinky z knihovny a co je na jejím programu. Mobilní aplikace K3 je skvělým pomocníkem nejen pro občany Bohumína.

Stažení aplikace pro Android a iOS:

Mobilní aplikace K3 Bohumín - Google Mobilní aplikace K3 Bohumín - iOS

Facebook

Newsletter

PartneřiKulturní měsíčník   Kudyznudy.cz - tipy na výlet   Město Bohumín   Bospor Bohumín