Starci na chmelu - RETRO projekce 35 mm


Pá 26.6.2020, 19:00
kino

Zvuk: česky
Žánr: muzikál
Omezení: přístupný
Země: Československo, 1964, 1977
Stopáž: 100 min.
Recenze:

Filmová RETRO projekce prvního českého muzikálu Starci na chmelu z dochované kopie 35 mm 
Půvabná studentka Hanka se na chmelové brigádě stává středem zájmu vychloubačného premianta Honzy a čestného a zásadového, byť poněkud svéráznějšího Filipa. Romantika v podkroví školy, kde jsou studenti ubytováni, však končí necitlivým zásahem pedagogického dozoru. Svěží, optimistický, sedmnáctiletý český film. A dnes už také nesmrtelná legenda! "Ten příběh, který uvidíte a co tak divně začíná, ten mohlo prožít vaše dítě, ať chce či nechce rodina. Ten může prožít vaše dítě a nikoli jen na chmelu a když se nad ním zamyslíte, dosáhl svého účelu." Tímto nápěvem začíná český muzikál, který není třeba nijak představovat. Příběh lásky, která vznikla ke zděšení okolí na chmelové brigádě, patří mezi naše nejoblíbenější filmy také díky skvělým písničkám, které zpívají Karel Gott, Josef Zíma, Jana Petrů, Karel Štědrý a Jana Malknechtová. Obnovenou premiéru filmu hrajeme v K3 Bohumín z dochované filmové kopie 35 mm a na širokoúhlém formátu. Retro zážitek, který vám dnešní digitální kino neumožní.
Režie: Ladislav Rychman. Hrají: Vladimír Pucholt, Ivana Paulová, Irena Kačírková, Josef Kemr, Libuše Havelková, Josef Laufer, Vratislav Blažek, Vlastimil Harapes a další.
Československo, 1964, 88 min., příst., obnovená premiéra.

Před hlavním filmem vám jako bonus pustíme animovaný film Faustův dům
Film na motivy staropražských pověstí zpracovává známou legendu o chudém studentovi, který se nechal zlákat bohatstvím, dal mu přednost před věděním a upsal se zlým mocnostem. Pointa je známá: čert studenta odnesl do pekel a po chlapci zbyla jen začernalá díra ve stropě jednoho ze starých pražských domů. Film se řadí ke klenotům loutkové animace natočené ve Studiu Jiřího Trnky.
Režie: Garik Seko. Hrají: Rudolf Hrušínský.
Československo, 1977, 12 min., příst.Informace:

Všeobecné obchodní podmínky [pdf]


Zpět


Newsletter

PartneřiKulturní měsíčník   Kudyznudy.cz - tipy na výlet   Město Bohumín   Bospor Bohumín