Napište nám - podněty a dotazy

Máte-li nějaký dotaz či přání, nebojte se nás kontaktovat.

Dotazy nejsou viditelné na webu ihned, ale až po zodpovězení. Dříve, než pošlete svůj dotaz, zkontrolujte, zda už na něj není v rubrice odpověď.

TATO SEKCE NESLOUŽÍ K PRODLUŽOVÁNÍ VÝPŮJČEK.

Pro prodloužení výpůjček použijte standardní mail knihovna-dospele@k3bohumin.cz nebo odpovězte na předupomínku. Dotazy nejsou směřovány ani na dospělé ani na dětské oddělení a není tedy možné zachytit email včas. Čili na žádosti o prodloužení v této sekci NEBUDE BRÁN ZŘETEL. Na anonymní dotazy neodpovídáme.


Jméno a příjmení: (*)
E-mail: (*)
Telefon:
Dotaz/přání: (*)
 

Pzn.: E-mail a telefonní číslo nebude veřejně zobrazeno.

Vaše dotazy:

Dobrý den,sháním knihu Nové pletení od Schulze Horsta, podle katalogu v knihovně není, byla by možnost knihu zapůjčit z jiné knihovny? Děkuji za odpověď.

Vážená paní Šedivá, takovéto objednávce knihy z jiné knihovny se říká "MVS" = meziknihovní výpůjční služba, znamená, že pokud naše knihovna nemá ve svém fondu knihu, kterou potřebujete, je možno objednat si ji z knihovny po celé ČR, která ji má a nechat si ji doručit k nám. Tato služba sama o sobě je zdarma, hradí se pouze náklady na poštovné dle ceníku, tzn. 50 Kč za titul. Knihy Nové pletení jsou dvě: Nové pletení.Móda pro děti, Nové pletení.Pulovry,kabáty,vesty, proto se s Vámi spojí naše kolegyně přímo. Kontakt na vyřízení MVS je knihovna-mvs@k3bohumin.cz Ten můžete využít i při dalším požadavku.


Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda poplatek 110,- se platí na rok. Co potřebuji k tomu, abych se mohla u Vás v knihovně zaregistrovat? Děkuji Sikorová.

Vážená paní Sikorová, poplatek 110 Kč se platí skutečně na rok (myšleno na reálný rok, př. od 1. 4. do 1. 4. následujícího roku) a platí ve všech pobočkách naší knihovny. K registraci stačí přijít v naší otevírací době na dospělé odd. centrální knihovny (popř. na pobočku) s platným občanským průkazem a dotyčnou částkou. Za tu obdržíte čtenářský průkaz a instrukce k užívání našich služeb. Od toho dne si již můžete půjčit z našeho fondu knihy, časopisy a další dostupná periodika nebo třeba CD s hudbou či audioknihami. Michaela Dudová


Dobrý den, u knihy Komunální politika (Stanislav Balík) je u lokace exemplářů napsáno REGIONÁLNÍ FOND. Můžete mi, prosím, vysvětlit, co to znamená? Děkuji za odpověď

Dobrý den, regionální fond jsou knihy dlouhodobě zapůjčené z nadřízené knihovny, proto nemohou mít klasickou lokaci. Tyto knihy jsou ale normální součástí našeho fondu. Pokud potřebujete zjistit, kde fyzickou jsou, na jakém oddělení, pamáhá vám pole se signaturou - v tomto případě RF 352.9. Pokud je takto bez zkratky oddělení, jedná se o dospělé oddělení. Obsahuje-li k tomu ještě zkratku ZA (příklad: RF ZA 159.9) jedná se o Záblatí, zkratka SR označuje Skřečoň, zkratka SB označuje Starý Bohumín a zkratka M označuje oddělení pro děti.


Dobrý den, chci se zeptat jestli se letos bude otevírat další roční k univerzity třetího věku, popř. kolik zájemců se již přihlásilo..přihlásila bych se rovněž, jen nevím je-li zájemců příliš mnoho nebo naopak málo...děkuji za odpověď

Dobrý den, přihlášky na U3V přijímáme, míst je zatím dostatek, můžete se přihlásit v dospělém oddělení knihovny na ul. Vrchlického do konce června 2011. Délka studia: 2 roky = 4 semestry (přičemž 1 semestr trvá 16 týdnů) Rozsah výuky: 2 vyučovací hodiny 1 x týdně (čtvrtky), (90 minut denně) v odpoledních hodinách Výstup: certifikát o absolutoriu U3V Obsah výuky: 1. semestr - Počítač a já, 2. semestr - Cizí jazyk, 3. semestr, - Právo a já, 4. semestr - Umění kolem nás Místo výuky: sídlištní škola ZŠ ČSA Bohumín Podmínkou pro nástup studia PRVNÍHO ROČNÍKU je minimální věk 55 let, maturitní zkouška je pouze doporučená, není již povinná. Školné, které hradí přímo student činí 600 Kč (zbytek školného - 1200 Kč je hrazeno z rozpočtu města). Zájemci z Rychvaldu se již hlásí přímo v Rychvaldu u pana místostarosty.


Dobrý den, neměla by knihovna zájem o pár výtisků brožované beletrie typu večerů pod lampu? (Nevím, zda ještě knihovna přijímá dary a také zda by o takový dar vcelku podřadné literatury byl zájem) S pozdravem Eliška Hasníková

Dobrý den paní Hasníková, děkujeme za nabídku. Informace k darům jsou následující: Dary knihovna přijímá z kapacitních důvodů jen ve velmi omezené míře. Musí se jednat o nově vydanou knihu (r. 2000 a výše) v dobrém stavu, kterou knihovna buď vůbec nevlastní, nebo vlastní pouze jeden kus. Co se týká literatury, kterou nabízíte, přijímat můžeme pouze zcela nové, tzn. rok vydání 2005 a výše, protože její počet je v tuto chvíli dostatečný.


dobrý den,prosím chtěla bych si nechat prodloužit knížky. Ale nevím jak se to dělá přes konto,tak píšu takhle.

K prodlužování přes konto, postup: - na našem webu, v části knihovna klikněte na pokyn ČTENÁŘSKÉ KONTO - nyní je třeba se přihlásit - přihl. jméno je vaše číslo čtenáře (na průkazu, čtyřmístné), heslo je datum narození od konce čili RRMMDD - poté uvidíte přehled svých výpůjček, starších i aktuálních, ty kt. mají u sebe vpravo "zatržítko" je možno prodloužit tak, že jej zatrhnete a pod výpisem zvolíte tlačítko "prodluž označené výpůjčky". - ty, které zatržitko nemají NELZE PRODLOUŽIT a je je potřeba vrátit POZOR! NA PRODLUŽOVÁNÍ PŘES DOTAZOVÝ PORTÁL NENÍ BRÁN ZŘETEL!


Dobrý den, chtěl bych si vypůjčit knihu Překlad a překládání od Dagmar Knittlové. Pokud jsem systém správně pochopil, je k zapůjčení jen v Novém Jičíně a v Ústí nad Labem. Nevím, jak si ji mám objednat, abych si ji mohl vypůjčit tady u Vás. byl bych rád, kdybyste mi poradili. Děkuji.

Vážený pane Šarino, tato kniha skutečně není v našem fondu, v takovém případě je možné využít službu MVS = meziknihovní výpůjční služba, díky které si objednáte knihu u nás, my zprostředkujeme půjčení v dotyčné knihovně, která knihu má. Poštou pak přijde k nám do knihovny, kde si ji vyzvednete. Služba sama o sobě je zdarma, ale zpoplatněno je zaslání knihy poštou = dobírka paušálním poplatkem 50 Kč za knihu. Stačí tedy navštívit naše dospělé oddělení, kde můžete podat žádost o vyřízení MVS.


Ptejte se knihovny
Facebook
CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM
BIBLIOHELP
ČTESYRÁD
ČESKÁ BIBLIOGRAFICKÁ DATABÁZE
SAFER INTERNET
Databáze knih

Newsletter

PartneřiKulturní měsíčník   Kudyznudy.cz - tipy na výlet   Město Bohumín   Bospor Bohumín