O knihovně

Knihovna K3 Bohumín je veřejnou univerzální knihovnou. Zabezpečuje rovný přístup všem občanům a institucím města Bohumína ke kulturnímu dědictví a veřejně přístupným informacím. Poskytuje knihovnické služby čtenářům všech věkových kategorií a sociálních skupin.

Knihovna poskytuje plní také funkci specializovaného informačního střediska (čili nejedná se o turistické infocentrum). Zpracovává údaje regionální informační databáze firem, institucí a organizací, který najdete na webu města v části "Firmy,služby, podnikání", sbírá a zpracovává data pro kulturní přehled "Kam v Bohumíně" (městské noviny OKO) a přehled "Co, kdy, kde" na webu města a zajišťuje prodej map, propagačních předmětů apod. - ODDĚLENÍ PRO DOSPĚLÉ.

V knihovně se konají kulturní a vzdělávací akce - besedy, přednášky, výstavy, kurzy (angličtiny, počítačů a fotografie). Pořádáme také vzdělávací a volnočasové aktivity pro děti i během letních prázdnin a zapojujeme se do ostatních kulturních akcí pořádaných agenturou K3.

Součástí agentury K3 (kultura - kino - knihovna) je od 1.7.2007.  Slouží svým čtenářům od roku 1923. V současné době je tvořena ústřední knihovnou a pobočkami v městských částech Starý Bohumín, Skřečoň a Záblatí.

 

ZAJÍMAVOSTI

POČET SVAZKŮ - počet knižních svazků v celé naší knihovně včetně poboček je něco přes 69 tisíc

NAPSALI O NÁS - podívejte se na články a videa o knihovně

REVIZE A REKONSTRUKCE DOSPĚLÉHO ODDĚLENÍ - fotografie průběhu rekonstrukce a také revize fondu celého dospěleho oddělení a skladu čítající na 30 tisíc svazků knih.

85. VÝROČÍ KNIHOVNY VIDEO - FOTOGRAFIE

Zpět


Ptejte se knihovny
Facebook
CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM
BIBLIOHELP
ČTESYRÁD
ČESKÁ BIBLIOGRAFICKÁ DATABÁZE
SAFER INTERNET
Databáze knih

Newsletter

PartneřiKulturní měsíčník   Kudyznudy.cz - tipy na výlet   Město Bohumín   Bospor Bohumín