Divadelní festival na náměstí (Divadlo)


Po 13.6.2016, 19:00 - Pá 17.6.2016, 19:00 Přidat do kalendáře
Nám. T. G. Masaryka
zdarma


Pětidenní festival amatérských divadel na pódiu přímo na nám. T. G. Masaryka.

PO 13. 6.
v 19 h
Divadlo Tom a Jeff

Soutěž

ÚT 14. 6. v 16:30 h
ZUŠ Bohumín                   

O voňavé Jelce, Mňau!

ÚT 14. 6.
v 19 h
Divadelní amatérský soubor Pod zámkem

Přes přísný zákaz dotýká se sněhu

ST 15. 6.
v 19 h
Ochotnický div. soubor Kolovrat      

Madam Colombová zasahuje

ČT 16. 6. 
v 19 h
Slezská ochotnická společnost Opavsko

Stanice č.3

PÁ 17. 6.
v 19 h
Ochotnické divadlo Rychvald      

Děvucha na smetaku

 

Soutěž (Divadlo Tom a Jeff)

Jde o humornou, vědomostně - soutěžní epizodu, která je situována do dvou rozdílných světů. Divadlo Tom a Jeff svou tvorbu zaměřujeme na autorské hry černého a slovního humoru. Soubor byl založen 1. 9. 1993 Pavlem Studníkem v Havířově.

 

O voňavé Jelce, Mňau! (ZUŠ Bohumín)

Žáci literárně-dramatického oboru, pod vedením paní učitelky Lenky Kelnarové. O voňavé Jelce - pohádka o princezně Jelce, které čarodějnice Zlatice ukradla ženicha. A jak to nakonec s námluvami dopadne? To se dozvíte v naší pohádce ....Mňau!!! (podle Mňau!!! Od Ivany Vadlejchové). Příběh malého kotěte, které hledá domov a pomocí svých kočičích přátel jej snad nakonec najde.

 

Přes přísný zákaz dotýká se sněhu (Divadelní amatérský soubor Pod zámkem)

Hlavním hrdinou je Eda - bílý kůň, právě propuštěný z vězení, které na něm zanechalo hluboké stopy. Jeho manželka si za jeho nepřítomnosti pořídila milence a tak Eda není doma očekáván s nadšením. Navíc se ženin milenec zalíbí i Edovi, jehož sexuální preference vězení také pozměnilo. Eda je pod dozorem sociální pracovnice, která mu má pomoci s adaptací na svobodu, do děje ještě vstoupí sousedka, Edův spoluvězeň a ruská mafie. Různá nedorozumění způsobují řadu komických situací, které vyústí v dobrý konec. Titul hry upomíná na Edův zážitek z dětství, kdy byl trestán za stavbu nevhodného sněhuláka.

 

Madam Colombová zasahuje aneb Kam zmizel ten diamant (Ochotnický divadelní soubor Kolovrat)

Bláznivá konverzační krimikomedie točící se kolem ukradeného diamantu. Hra jejíž děj se odehrává na starém zámku v nejmenovaném anglickém hrabství, prvoplánově těží z obvyklých žánrových klišé, jako jsou mírně retardovaný lord, sarkastický komorník, zmatkující služebnictvo a na první pohled nic nechápající zámečtí hosté…

 

Stanice č. 3 (Slezská ochotnická společnost Opavsko)

Strojvedoucí se svým pomocníkem přiváží výpravčímu tajnou zásilku, o které se nesmí nikdo dozvědět. Za pokusy mladého přednosty o obchod s pašovaným zbožím je obyčejná snaha o rychlé zbohatnutí. Jeho nadšení, zvídavost a instinkt pro šmelinu jsou obdivuhodné, což se ovšem nedá říci o jeho profesních schopnostech výpravčího. Nebýt milované a oddané manželky Ludmily, která stojí nohama pevně na zemi, kdoví jak by to s ním dopadlo?

Život mu ale rozhodně neusnadňuje zemitý strojvedoucí Rolný a jeho prostinký mladý pomocník Toník ani drážní zřízenec Přichystal se svou uklízecí mánií. Přes všechny útrapy se přednosta snaží přijít na kloub celému obchodu s pašovaným zbožím, jenže co čert nechce, ve dveřích jeho kanceláře se ještě ke všemu objeví kontrola a dokonce v podobě vrchního inspektora všech drah. Ale není těch náhod už trochu moc . . . ? Přijďte rozluštit všechny zmíněné otázky a od srdce se pobavit zdravým českým humorem.

 

Děvucha na smetaku (Ochotnické divadlo Rychvald)

Hra bude podle námětu pohádky "Dívka na koštěti", doufáme, že diváky potěšíme správným Českým humorem. Hra je již 19. „celovečerním“ počinem souboru.

Informace:

Všeobecné obchodní podmínky [pdf]


Zpět


Newsletter

PartneřiKulturní měsíčník   Kudyznudy.cz - tipy na výlet   Město Bohumín   Bospor Bohumín