Filmový kurz - Svět filmu

Délka kurzu: září 2019 - červen 2020
Zahájení: 27. září 2019
Termíny: 27. 9., 25. 10., 22. 11., 20. 12., 31. 1., 14. 2., 13. 3., 24. 4., 22. 5., 19. 6.
Doba výuky:
10x pátek 17.00 – 18.30 (jednou měsíčně)
Rozsah výuky: 1,5 hodiny (90 min.)

Lektor: Bc. Antonín Drdla
Cena: 500,- Kč

Obsah výuky: Zajímavosti ze světa filmu a herců

Témata: Film mění svět, Filmové žánry od dob němého filmu po současnost, Mistři českého animovaného filmu, Největší pohádkář Walt Disney, Filmový génius Charlie Chaplin, Slasti a strasti herců První republiky, Historie filmového hororu a sci-fi, České nezapomenutelné komedie, Vítězství českých Oskarů, Čím vším je pro nás film

 

Přihlásit se můžete v knihovně buď osobně nebo telefonicky na čísle 596 013 027 či e-mailem na knihovna-teen@k3bohumin.cz. Kurzovné je nutno uhradit nejpozději týden před zahájením vybraného kurzu.Témata:

 

  • FILM MĚNÍ SVĚT - Vynález kinematografu, první vynálezy a vynálezci, první filmy a první hvězdy, bez kterých bychom dnes nebyli tam, kde jsme. Filmové žánry a vznik fenoménu jménem film. Nástup zvukového filmu a nových technologií tehdy a dnes.
  • FILMOVÉ ŽÁNRY OD DOB NĚMECKÉHO FILMU PO SOUČASNOST - Vkus filmového publika, vývoj žánru grotesky, komedie, historických filmů atd.
  • MISTŘI ČESKÉHO ANIMOVANÉHO FILMU - Fantastická kreativní práce českých animátorů a divácký ohlas mnoha generací nejen u nás, ale všude ve světě (Trnka, Týrlová, Zeman, Pojar, Brdečka, Miler, Born a další). Slavné české animované filmy, Česká škola animovaného filmu.
  • NEJVĚTŠÍ POHÁDKÁŘ WALT DISNEY - Filmový tvůrce, autor mnoha nesmrtelných postaviček, producent klíčových animovaných filmů, průkopník, podnikatel, vizionář, který ovlivnil a stále ovlivňuje generaci za generací.
  • FILMOVÝ GÉNIUS CHARLIE CHAPLIN - Život a dílo největšího z komiků a geniálního filmového tvůrce – režiséra, autora scénářů, herce, hudebního skladatele…
  • SLASTI A STRASTI HERCŮ PRVNÍ REPUBLIKY - Životy slavných českých hereček, vzestup a pád Krále komiků Vlasty Buriana. Významné filmy a jejich autoři. Slavní herci té doby (Haas, Nový, Marvan)
  • HISTORIE FILMOVÉHO HORORU A SCI-FI - Hrůza promítaná na plátno v dobách němého filmu, expresionismus a německá filmová historie. Žánr hororu po nástupu zvukového filmu, mistři ze společnosti Universal. Georges Meliés, Karel Zeman, B filmy 50. let v USA.
  • ČESKÉ NEZAPOMENUTELNÉ KOMEDIE - Vzpomínání na české klasiky, zajímavosti. Proč se nám české komedie tolik líbí?
  • VÍTĚZSTVÍ ČESKÝCH OSKARŮ - Oceněné české filmy a jejich tvůrci (Miloš Forman, Jiří Menzel, Jan Svěrák, Jan Hřebejk a další)
  • ČÍM VŠÍM JE PRO NÁS FILM - Závěrečná rekapitulace předchozích témat a jejich doplnění. Ukázka zajímavostí ze světa filmu, návštěva promítací kabiny, seznámení se starými i současnými technologiemi, které divák nevidí při návštěvě představení. Ukázka filmové techniky, která se běžně používala v dobách kdy nebyly mobilní telefony a digitální technologie a byla k nalezení v mnoha domácnostech (formát 8 mm, 16 mm).

Stav kurzu: PřihlašováníZpět


Newsletter

PartneřiKulturní měsíčník   Kudyznudy.cz - tipy na výlet   Město Bohumín   Bospor Bohumín