Z pohádky do pohádky

Začátky opravdu nebyly nic moc, nikdo z nás neměl s divadlem téměř žádné zkušenosti a první věc, kterou jsme řešili byla, s čím vůbec začít. Nu a protože se blížily Vánoce, tak jsme si řekli, že nejlepší by asi bylo začít nějakou pohádkou…

Nápadů bylo hodně a protože se nám těch pohádek líbilo více, tak jsme se nakonec shodli na pásmu ukázek ze tři známých pohádek a pojali jsme to zároveň i jako kvíz o ceny, jestli děti poznají, ze kterých pohádek ukázky jsou.

Kterak jsme finišovali na premiéru - snímky z fotoarchivu

A tak tu byla po necelých tři měsících nacvičování a zkoušek, kdy jsme se scházeli jednou týdně na dvě hodinky první historická premiéra divadla BOBAN a to 16.12. 2007 v kinosále K3 Bohumín – Z pohádky do pohádky.

Hrály se ukázky ze 3 známých pohádek O Zlatovlásce, Mrazík a Princezna ze mlejna. Scénář jsme si napsali sami podle toho, jak jsme si pohádky pamatovali a co nás napadalo.

Hrála se ten den dvě divadelní představení – dopolední pro děti a odpolední pro naše známé a pozvané přátele. Premiéra dopadla dobře, účast byla hojná na obou představeních a to nám dodalo odvahy a chuti i nadále v ochotnickém divadle pokračovat.


První premiéra - Z pohádky do pohádky ve fotoarchivu


Zpět


Newsletter

PartneřiKulturní měsíčník   Kudyznudy.cz - tipy na výlet   Město Bohumín   Bospor Bohumín